Najczęściej zadawane pytania

Ogólne pytania

Z-Water cechuje niezwykła skuteczność, nie jest jednak magicznym środkiem, który zadziała na wszystko. Należy zachować ostrożność podczas mycia woskowanych powierzchni, wrażliwych elementów plastikowych i gumowych oraz nieobrobionego aluminium. Użytkownicy muszą uważać podczas stosowania Z-Water w trakcie mycia ubrań składających się z wełny, jedwabiu i skóry oraz posiadających mocne kolory. 

W niektórych przypadkach, takich jak np. przypalona żywność, wrastający w powierzchnię tłuszcz, osady wapienne, konieczne może być uzupełnienie o inny środek czyszczący.

Preparat jest skutecznym narzędziem w gastronomii, przemyśle żywieniowym oraz wszędzie tam, gdzie mamy kontakt z jedzeniem. W Japonii stosuje się go do mycia żywności. W wielu miejscach świata korzysta się z niego przy czyszczeniu sprzętu kuchennego oraz powierzchni restauracji, a nawet podłóg.

Z-Water usuwa zalegający brud i likwiduje przy tym ryzyko pojawienia się wirusów oraz bakterii.

Pomiary miernikami ATP lub A3 (które mierzą czystość powierzchni) wskazują, że nie ma sobie równych. Umyte miejsca pozostają w lepszej kondycji niż te, na których zastosowano detergenty zawierające środki powierzchniowo czynne.

Z-Water jest środkiem wysokozasadowym, skutecznym na większości powierzchni zmywalnych, które czyści, nie uszkadzając ich. Do czyszczenia osodów wapiennych niezbędne może być skorzystanie z dodatkowych detergentów, o wyższej kwasowości. 

Zwykłe detergenty pozostawią na powierzchni tensydy, środki zapachowe itp., które powodują szybsze osiadanie drobin kurzu i brudu.

Preparat Z-WATER X-POWER jest środkiem jonizowanym, bez tensydów, dlatego ma właściwości antystatyczne. Pozostawia powierzchnie całkowicie czyste, eliminując przyklejanie się pyłków, dzięki czemu efekt antystatyczności utrzymuje się naprawdę długo.

Z-Water nie emituje szkodliwych dla natury substancji chemicznych oraz oparów. Nie pozostawia również pozostałości chemicznych w ściekach lub na czyszczonych powierzchniach. Jest preparatem w pełni ekologicznym i przyjaznym środowisku.

Z-Water składa się w 99 proc. z wody i posiada oznakowanie Nordic Ecolabel. Taki skład sprawia, że nie jest bardziej niebezpieczny od delikatnych szamponów czy mydła.

Z-Water jest całkowicie pozbawiony najbardziej powszechnych alergenów, jakimi są substancje zapachowe, konserwanty, barwniki i środki pianotwórcze. Z tego powodu jest bezpieczny nie tylko dla alergików, ale również dla osób, które mają wrażliwą skórę lub zaburzoną odporność. 

Sprzątając Z-Water zawsze stosuj się do instrukcji umieszczonej na etykiecie. Unikniesz wtedy dwóch powszechnych błędów, które mogą powodować powstawanie smug.  

I. Pamiętaj, aby zawsze wytrzeć powiezchnię do sucha. Nie używaj zbyt dużo płynu do czyszczenia, tak by mikrofibra nie była mokra.

II.  Upewnij się, że na czyszczonych powierzchniach nie były wcześniej używane środki natłuszczające czy polerujące. Z-Water ma działanie odtłuszczające, więc jeśli myjesz takie powierzchnie, proponujemy aby przetrzeć je Z-Water nawet kilka razy, aby pozbyć się tłustych pozostałości, które są pożywką dla drobnoustrojów.

Wyjątkowe właściwości zawdzięcza wieloetapowemu przygotowania. Preparat najpierw podlega filtrowaniu, jonizowaniu, a następnie alkalizowania. Dzięki wysokiej wartości pH rozpuszcza i usuwa brud oraz tłuszcz. Pozostawia także mytą powierzchnię w idealnej kondycji.

Z-Water nie zawiera w swoim składzie alkoholu, więc zgodnie z zaleceniami WHO nie jest produktem biobójczym, podlegającym przepisom rozporządzenia
528/2012 i jako taki nie powinien być traktowany jako środek dezynfekujący.

Istnieją jednak niezależne badania, które potwierdzają, że Z-Water może być traktowany jako przyszłościowy skuteczny i bezpieczny środek dezynfekujący. Zapoznaj się z ostatnim badaniem jakie wykonano za pomocą Japan Agencji Medycznej AMED z zastosowanie Z-WATER (w raporcie nazwanej SAIW) Jest to badanie mikrobiologiczne polegające na zbadaniu, w jaki sposób Z-WATER (SAIW) dezaktywuje wirusy i bakterie.

Wyświetl raport>>>

Dostawa

Koszty przesyłki zależą od wagi zamówienia, zaczynają się od 15,00 zł

Przesyłki nadawane są za pośrednictwem:  

  • firmy kurierskiej DPD lub DHL  
  • firmy InPost obsługującej Paczkomaty  
  • Poczty Polskiej

Oferujemy też darmową wysyłkę przy zamówieniach powyżej 450 zł. 

Czas realizacji zamówienia wynosi od 24 godzin do 7 dni roboczych.  

Dostawa tylko na terenie kraju! Nie wysyłamy za granicę. 

Tak, po wcześniejszym uzgodnieniu, możliwy jest odbiór osobisty w naszej siedzibie: ul. Polna 17, 63-230 Witaszyce

Sposób płatności

Płatności elektroniczne realizujemy poprzez Przelewy24, więc jeśli składasz zamówienie z opcją wysyłki, możesz zapłacić wygodnie bezpiecznym przelewem internetowym, Blikiem, Google Pay lub Apple Pay. 

Możesz też uregulować płatność zwykłym przelewem na konto bankowe: 85102022120000590204410494 

Jeśli wybrałeś odbiór osobisty, możesz zapłacić na miejscu gotówką. Niestety na razie nie mamy możliwości poboru opłaty kartą.

Nie mamy jeszcze opcji wysyłki towaru za pobraniem, ale pracujemy nad tym, żebyś mógł wygodnie dokonywać płatności za swoje zamówienie. 

Zwroty

W ciągu 14 dni masz prawo na odstąpienie od umowy bez podania przyczyny.

Wystarczy, że poinformujesz nas o tym fakcie na adres email: sklep@systemyczyszczenia.pl i odeślesz zwracane produkty na adres:
Z-WATER POLSKA Sp.z.o.o ul. Polna 17, 63-230 Witaszyce 

Po odebraniu przez nas przesyłki zwrotu środków dokonamy maksymalnie w ciągu 14 dni.

Shopping cart

0
image/svg+xml

Brak produktów w karcie.

Continue Shopping